Acum ne poți contacta și pe WhatsApp! WhatsApp Scrie-ne un mesaj la numărul +420 776 094 648

Acum ne poți contacta și pe WhatsApp! WhatsApp Scrie-ne un mesaj la numărul +420 776 094 648

Cum să (ne)saluți motocicliștii

18. 3. 2025

timp: 4 min.

Fiecărui motociclist bun îi place să ridice mâna pentru a saluta alți entuziaști aflați pe aceeași pistă. Dar, uneori, este mai important să dețineți controlul deplin asupra mașinii și să săriți peste salut. Nu, nu este nepoliticos, iar dacă situația nu permite acest lucru, salutați altă dată. Prea dur? Nu, dar îți poate salva fundul în unele situații.

gesturi pe motocicletă

 

Siguranța înainte de toate

Când este mai bine să te concentrezi pe condus? Cum ar fi atunci când trebuie să îmblânzești mașina. Dacă te duci după sânge, nu prea merită să saluți. Fiecare mână are o treabă de făcut, iar uneori ambreiajul nu vrea să fie deranjat, așa că ține-ți mâinile acolo unde le este locul - când reduci viteza înainte de un viraj, în timpul manevrelor lente sau când trebuie să reacționezi imediat. La urma urmei, traficul rutier este plin de surprize.

Siguranța, înainte de toate, nu este doar un adevăr care a fost repetat de sute de ori, ci certitudinea că vei ajunge în siguranță la destinație. Atunci când tai un viraj cu genunchiul încet pe asfalt, nu trebuie nici să le faci cu mâna celorlalți. În mod similar, în loc să saluți alți fani moto, concentrează-te asupra intersecțiilor. Când țineți ambreiajul și sunteți gata de plecare, nu puteți saluta cu mâna, așa că încercați o ușoară mișcare a capului. Iar când sunteți în poziție de așteptare și sunteți sigur că nu veți fi împușcat din spate, ridicați mâna.

 

Salutarea unui grup mai mare de motocicliști

Salutarea unui grup mare de motocicliști poate fi, de asemenea, complicată. Să salutați pe fiecare în parte? Prostii, pentru că te-ar durea brațul înainte să ajungi acasă. Nu ezitați să vă țineți strâns și să vă salutați colegul de scaun care are mâna liberă. Nu există un manual care să spună când să saluți sau când este interzis, fiecare călăreț ar trebui să folosească bunul simț și să reacționeze în funcție de situație.

Pe scurt, angajați-vă capul, picioarele și brațele doar atunci când aveți o anumită stabilitate și starea dumneavoastră în timpul cursei vă permite să faceți acest lucru.

 

S-ar putea să vă intereseze:

 

Autor: Jana Prnková

 

Cookies

MotoZem și partenerii noștri, inclusiv compania Google, au nevoie de consimțământul dvs. pentru a utiliza anumite date, printre altele pentru a vă putea afișa informații și reclame corespunzătoare intereselor d-voastră.

Informațiile despre utilizarea site-ului nostru pot fi partajate cu partenerii noștri – pentru mai multe informații, consultați Politica de confidențialitate și pagina Cum folosește Google datele.

Acordați consimțământul făcând clic pe „OK”.

Vom păstra consimțământul dvs. pentru setarea cookie-urilor timp de un an. Puteți modifica această setare în orice moment AICI.

Setări OK

Puteți refuza consimțământul aici.